Jak z kreacji stajemy się memem, ze zdjęcia przekazem, z prawdy fałszem, a z piękna brzydotą? 16 marca 2017 (czwartek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy „#SocialMediaHeroins” Arnolda Wolińskiego.
Żyjemy w czasach, gdy każdy ma telefon i może nim robić zdjęcia, a wszechobecne kamery wykonują nam ich tysiące. Publiczny wizerunek można kreować, stwarzać i wciąż zmieniać. Wśród tysięcy ujęć, setek banalnych pamiątek naszej rzeczywistości, zapisów stanów świadomości i portretów JA prawdziwego, bądź sztucznego, zacierają się granice prawdy i fałszu na nasz temat. Nasz obraz dziś może być teraz stworzony nie na nasze podobieństwo, ale na naszą potrzebę lub potrzebę innych. Tworzymy więc miejsca, sytuacje, tła.
Arnold Woliński – instruktor kulturalno-oświatowy, grafik, malarz. Rysował od dziecka. Na początku poddawał próbie kredki "Bambino", a wykorzystuje techniki komputerowe do tworzenia i przetwarzania grafiki. Sięga także po folie i farby z arsenału reklamy wizualnej. Główną inspiracją artysty są dzieła Andy'ego Warhola. W pracach Arnolda Wolińskiego znajdziemy wiele z poetyki Pop Artu, Secesji, a także komiksu. Poza popartowską estetyką w swej twórczości obsesyjnie przetwarza motyw "kosmosu kobiecych oczu" i "ostrej czarnej kreski monochromatycznego widzenia rzeczywistości". Jego niewątpliwą muzą jest Marilyn Monroe. Odważne zestawienia kolorystyczne i monochromatyczne przedstawienia tematów, to cechy charakterystyczne wielu prac Arnolda Wolińskiego.