Cosplay 2017

Przez ostatnie lata konkurs cosplay, czyli konkurs kostiumowy, stał się nieodzowną częścią wielu imprez. Przeznaczony jest on dla wszystkich: zarówno dla osób z długoletnim stażem w tworzeniu przebrań i prezentowaniu się w nich szerszej publiczności, jak i dla osób które do tej pory nie miały jeszcze okazji do wypróbowania swoich sił w tej formie zabawy. Zawsze marzyłeś o tym by wcielić się w swojego ulubionego bohatera z komiksu, filmu, gry, a może chciałbyś przedstawić nam swoją autorską postać której nie zna nikt prócz Ciebie? Zaprezentuj się podczas konkursu, może to właśnie Ty zajmiesz pierwsze miejsce i wygrasz główną nagrodę!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz w razie potrzeby – wypełnienia i dostarczenia na konkurs zgody opiekuna.

Ankieta zgłoszeniowa znajduje się pod tym linkiem.

Jury konkursu

LinaSakura – cosplayerka od ponad dwunasty lat, laureatka licznych konkursów krajowych. Do swoich największych osiągnięć zalicza II miejsce na finałach międzynarodowego konkursu Clara’s Cow Cosplay Cup” w Hadze, I miejsce za najlepszą prezentację grupową na Pyrkonowej Maskaradzie w 2016 roku oraz tegoroczne zwycięstwo w eliminacjach krajowych konkursu Eurocosplay Gathering (finały będą miały miejsce w Paryżu w 2018 roku, partnerować jej będzie Shironi). Na swoim koncie ma prawie sto strojów. Specjalizuje się w szyciu oraz występach scenicznych, głównie skoncentrowanych na dużych grupach i duetach.

Wiktoria „Shironi” Wędroc – cosplayerka od 2014 roku; do swoich największych osiągnięć zalicza wygraną w eliminacjach do konkursu European Cosplay Gathering w kategorii grupy (w duecie z LinąSakurą), którego finały odbędą się we Francji w 2018. Ukończyła kurs wizażu w szkole Beauty-Art w Poznaniu. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku charakteryzacji. Uważa, że każdy strój idealnie dopełnia pasujący makijaż. Ma na swoim koncie ponad 50 różnych stylizacji i makijaży inspirowanych postaciami z serii anime oraz gier.

Arnold Woliński – animator kultury, grafik, malarz. Realizuje się również działając w stowarzyszeniach twórców i stowarzyszeniu POP-ART.