BETON 2023

Warsztaty, spotkania, prelekcje, wystawy, gry, animacje dla najmłodszych, giełda, czyli komiksy i popkultura w każdej możliwej odsłonie powraca podczas Zachodniopomorskich Spotkań z Komiksem i Popkulturą BETON 2023. Tym razem w gościnnych budynkach ZUTu — szklanym budynku nanotechnologii i biblioteki głównej. Festiwal odbędzie się w weekend 21 i 22 października, ale towarzyszące mu wydarzenia zaczną się już w tygodniu poprzedzającym imprezę.

Czego możecie się spodziewać?

W tygodniu przed imprezą spodziewajcie się wydarzeń towarzyszących w ProMediach i Piwnicy Kany.

Już 19 października (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie w klimatach popkulturowo-fantastycznych. Gościem biblioteki będzie Piotr W. Cholewa — tłumacz literatury, aktywnie działający w polskim fandomie fantastycznym.

W sobotę i niedzielę swoje podwoje otworzą budynki uczelniane: Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45 i biblioteka główna na ul. Ku Słońcu 140. Budynki są w niedużej odległości od siebie, więc bez problemu można przemieszczać się między nimi. 

W “Nano” znajdziecie giełdę komiksów, spotkania oraz pokaz cosplay wieńczący imprezę. Z kolei w bibliotece odbędzie się giełda rękodzieła, wybrane prelekcje i warsztaty, a może i znajdziemy zastosowanie dla parkingu przed budynkiem.

Szczegółowy program ogłosimy już niebawem, tymczasem zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych FB i Insta.

Pamiętajcie, że udział we wszystkich atrakcjach jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy!

A może chcesz się włączyć w tworzenie atrakcji?

Wciąż trwa nabór na komiksy do zina “Cemęt 6. Nie z tej Ziemi”, którego premiera będzie miała miejsce podczas festiwalu. Szczegóły na stronie stowarzyszenia. Nadal też można nadsyłać propozycje atrakcji programowych – prelekcji, warsztatów itd. – poprzez formularz zgłoszeniowy. Z otwartymi ramionami powitamy także potencjalnych sponsorów i sponsorki, patronów i patronki oraz wszystke osoby, które mogą nas jakoś wesprzeć. Na wszelkie pytania odpowiemy mailowo: stowarzyszenipopart@gmail.com. Mieszaj z nami tę zaprawę popkulturową!

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie POP-ART. Partnerzy: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Piwnica Kany, stowarzyszenie Literatura Działa. Patronat medialny: betoniarka.net.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

HOT NEWS

Ruszył nabór osób tworzących atrakcje festiwalowe! Zgłoszenia trwają do końca września za pośrednictwem FORMULARZA.

Ruszył nabór komiksów do zina Cemęt. Nie z tej Ziemi, który będzie miał premierę podczas imprezy. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Szczegóły na FB i TUTAJ.

Trwa nabór na giełdę komiksów i popkultury. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 3 września za pomocą formularza zgłoszeniowego.