Taktownie O Komiksie – dyskusyjny klub komiksowy spotkanie 15

Kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego „Taktownie o Komiksie” odbędzie się 4 grudnia 2017 (poniedziałek) o 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Wyjątkowo spotkanie tylko dla uczestników dorosłych.

Temat spotkania:
Komiks erotyczny: estetyka, fabuła, edukacja


W związku z tematem poświęconym komiksom erotycznym chcielibyśmy zastanowić się po co i dla kogo powstają. Czy są to powody czysto estetyczne, pretekst, by obcować z obrazami przedstawień pięknego ciała? Czy mimo erotyki, która może odwracać naszą uwagę, prezentować one mogą naprawdę wciągającą fabułę? A wreszcie, czy erotyka w komiksie ma charakter edukacyjny i/lub jest odbiciem pewnych społecznych problemów i tabu? Kim w takim razie są odbiorcy docelowi?

Lista lektur:
Milo Manara (dowolny komiks autora)
Jean-Claude Forest „Barbarella”
Joann Sfar „Aspirine”
Paolo Eleuteri Serpieri „Druuna” (dowolny zeszyt)
Katsu Aki „Miłość krok po kroku” (dowolny zeszyt)
Satoshi Urushihara „Chirality” (dowolny zeszyt)

Podczas spotkania porozmawiamy też o tematach do dyskusji planowanych na przyszły rok – liczymy na Wasze propozycje.

Idea:
Korzystając z formuły dyskusyjnych klubów książki, zapraszamy na comiesięczne spotkania poświęcone rozmowom o komiksach. Interesują nas będą zarówno komiksy nowe, jak i klasyczne, tradycyjne oraz te nowatorskie. Dyskutujemy o publikacjach europejskich, amerykańskich, a także japońskich. Osoby chętne do udziału w spotkaniach prosimy o kontakt: e-mail elewatorkultury@gmail.com