Pozdrowienia dla Szarloty Pawel!

Szarlota Pawel jest rysowniczką komiksów, graficzką i malarką, autorką popularnych serii komiksowych, takich jak „Przygody Jonki, Jonka i Kleksa” czy „Kubuś Piekielny”. Przez wiele lat ilustrowała książki i czasopisma, głównie dla dzieci i młodzieży. Jej komiksy od wielu lat są wznawiane i czytane przez kolejne pokolenia czytelników. Nie tracą nic na atrakcyjności, bawią młodych ludzi tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu.

Od kilku lat stan zdrowia pani Szarloty nie jest najlepszy Nie może już tworzyć nowych komiksów, brać udziału w festiwalach, ani spotykać się z fanami. Czy wie, że jej komiksy wciąż są wznawiane i wciąż bawią czytelników – młodszych i nieco starszych? Czy wie, że kolejne pokolenia śledzą przygody jej bohaterów? Warto jej o tym przypomnieć.

W związku z tym zachęcamy wszystkich miłośników jej twórczości do przygotowania i przesłania pani Szarlocie pozdrowień lub życzeń, na przykład w postaci zdjęć-pocztówek. Zdjęcia powinny przedstawiać Was z komiksami artystki lub motywami z nich pochodzącymi. Można np. zrobić sobie zdjęcie z Jonką, Jonkiem i Kleksem na wystawie „Teraz komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie znajdują się wizerunki tych postaci naturalnej wielkości. Resztę pomysłów na zdjęcia pozostawiamy Waszej kreatywności!

Wszystkie zdjęcia zostaną przekazane pani Szarlocie. Będą jej przypominać, że o niej pamiętamy, że czytamy i lubimy jej komiksy i że kolejne pokolenia dołączają do grona miłośników jej twórczości.

Zdjęcia w formacie elektronicznym można wysyłać na adres e-mail: dlaszarloty@ongrys.pl, a w formie odbitek – pocztą tradycyjną na adres:

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
70-001 Szczecin

z dopiskiem „Dla Szarloty Pawel”

Pierwsza tura zbiórki potrwa do końca sierpnia.

Wydarzenie organizują Wydawnictwo Ongrys wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie oraz stowarzyszeniem POP-ART, wydawcą portalu betoniarka.net. Zapraszamy!