Kinowe Uniwersum Superbohaterów

20 października (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Żaglewskim, autorem książki „Kinowe Uniwersum Superbohaterów: Analiza współczesnego filmu komiksowego”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Książka jest oryginalną propozycją spojrzenia na procesy zachodzące współcześnie w obszarze filmowej popkultury. Stanowi odpowiedź, na pytania: co jest przyczyną ogromnego sukcesu filmowych produkcji, które jeszcze pod koniec XX wieku uchodziły za synonim złego smaku, dlaczego Kinowe Uniwersum Marvela stało się wielkim fenomenem kulturowym?

Tomasz Żaglewski – kulturoznawca i teoretyk komiksu. Adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor książki „Kinowe Uniwersum Superbohaterów: Analiza współczesnego filmu komiksowego” (PWN 2017). Publikował m.in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Przeglądzie Kulturoznawczym”, „Kulturze Współczesnej”, „Zeszytach Komiksowych”, „Panoptikum”i „Studiach Kulturoznawczych”.