Dzień Darmowego Komiksu w Szczecinie 2021

19 czerwca (sobota) zapraszamy na Dzień Darmowego Komiksu w Szczecinie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników powieści graficznych spotkanie z twórczynią komiksów ekologicznych, warsztaty komiksowe, giełdę i… darmowy komiks dla każdego!

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: wszystkie atrakcje stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz spotkanie autorskie w formie live’a na Facebooku: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie 

Na spotkania stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.

Program:
13.00 Warsztaty komiksowe (prowadzenie: Edyta Bystroń)
15.00 Spotkanie z Edytą Bystroń (prowadzenie: Marta Kostecka)

Edyta Bystroń – ilustratorka, rysowniczka, twórczyni komiksów. W swojej twórczości porusza zagadnienia z dziedziny szeroko pojętej problematyki społecznej, kwestie związane z niesprawiedliwością systemu władzy czy eksploatacją zwierząt.  Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni.

Wydarzenia towarzyszące:

Od godz. 14.00 imprezie będzie towarzyszyła giełda komiksu – pierwsza w Szczecinie od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Osoby chętne do wystawienia swoich zbiorów proszone są o kontakt mailowy: stowarzyszeniepopart@gmail.com 

Wydarzenie jest ściśle powiązane z premierą 4 numeru zina “Cemęt”. Tematem przewodnim tego numeru, z racji katastrofalnych zmian klimatycznych na świecie i zanieczyszczenia środowiska, tematem przewodnim wydarzenia jest ekologia, a zatem zbiór komiksów poświęcony jest w całości tej tematyce. Wciąż za mała jest świadomość zagrażającej światu katastrofy ekologicznej – nasz zin ma na celu budowanie świadomości i postaw proekologicznych. Dlatego twórcy komiksów zajęli się szeroko rozumianą ekologią, w tym zmianami klimatycznymi, zagadnieniom less waste i wszystkim, co uważają za ważne w kontekście dbania o przyszłość naszej planety. 

UWAGA! Osoby obecne podczas premiery otrzymają swój egzemplarz całkowicie za darmo!

Wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenie POP-ART w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Finansowane ze środków Miasta Szczecin.

#mikroDOTACJE #mikroDOTACJE2021 #popart #ecozin #zin #komiks #Cemęt #ecoCemęt