BETON 2022

W listopadzie szykuje się niezły BETON! A dokładniej Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022. Przewidziano mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze — wstęp na nie jest darmowy. Główny trzon imprezy odbędzie się 19 i 20 listopada w klubie DELTA. Ale to nie jedyne wydarzenia przewidziane przez organizatorów. 

Już 16 listopada (środa) o godz. 18.00 w klubie Delta odbędzie się wernisaż wystawy POP PRL 2 Arnolda Wolińskiego. 17 listopada (czwartek) w  Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli „Komiks w edukacji humanistycznej”. Obowiązują zapisy na stronie organizatora.

18 listopada (piątek) o godz. 17.30 w szczecińskich ProMediach gościć będzie „Zwierz popkulturalny”, czyli Katarzyna Czajka-Kominarczuk, blogerka, dziennikarka i autorka książek poświęconych kulturze popularnej. Więcej informacji na stronie biblioteki

Tego samego dnia wieczorem odbędzie się oficjalne otwarcie BETONU w kinie Helios Outlet. Na tajne hasło „BETON” będzie możliwy zakup wejściówek na wybrane seanse po niższych cenach. Oficjalne zamknięcie także odbędzie się w tym kinie, w niedzielę.  

A co czeka nas w Delcie? Filia Miejskiego Domu Kultury przy ul. Racławickiej w Dąbiu kusi licznymi atrakcjami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie trwała giełda komiksów i popkultury, na której obecni będą profesjonalni wydawcy książek i komiksów, kolekcjonerzy-amatorzy, selfpublisherzy i rękodzielnicy. 

Ponadto odbędzie się szereg prelekcji skierowanych do fanów kultury popularnej, a także spotkań z twórcami komiksów i książek. Nie zabraknie strefy autografów. Odbędą się też różnorodne warsztaty — m.in. japońskiej kaligrafii, tworzenia komiksów czy pisania opowiadań. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach, dla których przewidziano kilka osobnych warsztatów, a także animacje ze Spider-manem z Ligi Superbohaterów. I tych najmłodszych i tych trochę starszych powinien zainteresować Retro Gaming Rooom z grami w stylu retro. Pojawi się też strefa gier planszowych oraz larp i jeepform. Całość ubarwi pokaz cosplay. 

Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022 to festiwal poświęcony kulturze popularnej ze szczególnym uwzględnieniem sztuki komiksowej. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę festiwalu oraz wydarzenie na Facebooku.