Prelegenci 2017

BLOK KOMIKSOWY

PAWEŁ GĄSOWSKI

Doktor nauk humanistycznych, autor publikacji naukowych poświęconych komiksowi i książki „Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu”, muzyk i pasjonat popkultury.

JOACHIM TUMANOWICZ

Vloger, miłośnik komiksu, kolekcjoner. Współtwórca popularnego youtubowego kanału „Szafa z Komiksami”.

JANUSZ SAMBORSKI

Od najmłodszych lat fan komiksów oraz uniwersum Transformers. Od niedawna prowadzi blog o tematyce komiksowej proletarian.blox.pl. Kolekcjoner figurek Transformers, GIJoe oraz Star Wars.

BLOK JAPOŃSKI

„Wschodnie komiksy, zachodnie ekranizacje”

Komiksy z Japonii i Korei zdobyły popularność na całym świecie, więc nie dziwi fakt, że przykuły też uwagę
twórców filmowych „zza wielkiej wody”. Jeśli więc chcecie przekonać się, jak Son Goku wypadł jako amerykański nastolatek oraz czy Kuze to prawdziwy Władca marionetek, gorąco zapraszamy na naszą błyskawiczną prelekcję.

AGATA TOMASZEWSKA

Od zawsze fanka komiksów, dobrego kina i seriali sci-fi. Zaczynała od komiksów polskich i europejskich oraz anime z RTL 7. Obecnie czyta wszystko co wpadnie jej w ręce, w szczególności komiksy i mangi. W wolnych chwilach ogląda amerykańskie seriale sci-fi i kryminalne. Często też bywa w kinie.

 

ARTUR „WISEMAN” NIEWCZAS

Od pradziejów fan kultury japońskiej, wielbiciel klasyki mangi i anime, fan azjatyckiego kina, wielbiciel twórczości Quentina Tarantino, Grahama Mastertona i J. R. R. Tolkiena, lubiący odstresowywać się przez słuchanie klasyki heavy-meatlu, stały gość konwentowy (najczęściej jako prelegent), cosplayer-amator, propagujący i wspierający wydarzenia kultury popularnej w Szczecinie, na co dzień spokojny, nieśmiały, lubiący nieść pomoc wszystkim wokół.

MICHAŁ R. WIŚNIEWSKI

Pisarz, publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Autor powieści „Jetlag” (2014), „God Hates Poland” (2015) i „Hello World” (2017) oraz zbioru felietonów „Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę” (2014).

ADRIANNA PULIT