BETON

Giełda komiksów, prelekcje, warsztaty, gry i konkurs cosplay – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na fanów kultury popularnej 18 listopada 2017 w bibliotece międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Beton, czyli szczecińskie spotkania z popkulturą, to inicjatywa która wyrosła z idei szczecińskiej giełdy komiksów organizowanej cyklicznie przez kilka ostatnich lat w Szczecinie. W minionym roku organizowało ją stowarzyszenie POP-ART. Tym razem formuła została znacznie poszerzona. Zmieniła się także lokalizacja imprezy, która powróciła do swoich początków – na teren kampusu przy al. Piastów 40b.

W programie m. in. giełda komiksu szczecińskich kolekcjonerów, warsztaty kryminalno-komiksowe prowadzone przez Marka Stelara i Wojtka Biernawskiego, warsztaty makijażu cosplayowego i tworzenia broni superbohaterskiej, spotkanie z komiksiarzami: Hubertem Ronkiem, Piotrem Drzewieckim i Jackiem Frąsiem oraz Michałem Traczykiem, prelekcje tematyczne z zakresu komiksu oraz kultury japońskiej. Będzie można obejrzeć kolekcje figurek i pograć w gry. Oprawę graficzną będzie stanowiła wystawa prac Arnolda Wolińskiego wyeksponowana w przestrzeni budynku.

Dla najmłodszych przewidziano osobne warsztaty oraz spotkanie z Hubertem Ronkiem, znanym przede wszystkim z magazynu „Kumple” oraz komiksów o przygodach Antka Srebrnego. Będzie też malowanie buziek!

Po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda PopKulturowa „Beton”. Odbędzie się również konkurs cosplay.

Po tych atrakcjach przenosimy się do Cesky’ego Filmu, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się pokaz CARTOON Piotra Drzewieckiego, a po nim zapraszamy na afterparty!

Wydarzeniami towarzyszącymi imprezie są spotkania autorskie w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2): 17 listopada z Michałem Cholewą, 22 listopada z Alicją Makowską, a 24 listopada – z Jackiem L. Komudą.

W programie przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystko – wstęp wolny, ale chęć wystawienia stolika w giełdzie, czy też uczestnictwa w wybranych warsztatach, należy zgłaszać mailowo na adres stowarzyszeniepopart@gmail.com do 10 listopada. Ilość miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w konkursie cosplay, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ oraz w wydarzeniu na Facebooku.

LOKALIZACJA IMPREZY

Finansowane ze środków Miasta Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Instytut Pamięci Narodowej, Umi No Koe, Liga Superbohaterów, Krzysztof Lichtblau – blog autorski, Mayora 13, Szafa z Komiksami, Raraku, J.P. Fantastica, Znakkomiks, Studio Domino – Znakomiks.

Patronat medialny: Zeszyty Komiksowe, Konwenty Południowe

-> Idea

-> Program

-> Goście

-> Prelegenci

-> Warsztaty

-> Konkurs coslay

-> nagroda BETON